עורך דין לדיני חוזים 

אין ספק כי חוזים והסכמים הם חלק בלתי נפרד מחיי כל אחד מאיתנו – בין אם אנחנו שכירים, בעלי עסקים, בעלי חברות או תאגיד. סביר להניח שבשלב כלשהוא בחייכם, חתמתם על איזה שהוא סוג של חוזה – בין אם זה חוזה עבודה שזה עתה התקבלתם, חוזה שכירות, חוזה רכישת נכס חדש, הפצה, הסכם ממון, הסכם שותפות, חוזה עסקים ועוד. חוזים – נועדו למעשה כדי להעניק סדר, גבולות ולקבוע הליכים בהיבטים משפטיים כדי שכל אחד מהצדדים שחותם על החוזה יהיה מחויב לו עד הסוף. כדי לא להגיע למצבי תביעה, אי הבנות והפרת חוזה, רצוי להתייעץ עם עורך דין לדיני חוזים שמתמחה בדיוק בסוגיות אלו. אילו עוד תפקידים יש לעורך דין לדיני חוזים ומה חשוב לדעת? כל התשובות במאמר הבא. 

חתימה על חוזה

מה תפקידו של עורך דין לדיני חוזים?

עורך דין לדיני חוזים הוא עו"ד אשר מתמחה בכל הנוגע לחוזים והסכמים. זה כולל את הכתיבה והניסוח שלכם, האכיפה ואם יש צורך גם ייצוג משפטי בתביעה במידה ויש הפרה של אחד מהסעיפים בחוזה. 

אחד מהתפקידים החשובים של עורך דין לדיני חוזים הוא לתפור להם את ההסכם או החוזה שתואם את הצרכים שלהם באופן המיטבי. בסופו של דבר, המטרה העיקרית של כל חוזה היא לספק לכל הצדדים המתקשרים ביטוי מקסימלי לרצונות והאינטרסים שלהם, לצד עמידה בחוקים וכן הענקת כלים לצורך אכיפה והטלת סנקציות משפטיות אם אחד מהצדדים מפרים את החוזה. עורך דין חוזים צריך לדעת היטב כיצד לנסח עבור הלקוחות שלו את ההסכם/חוזה באופן המקצועי והמקיף ביותר, תוך התאמה מלאה לצרכים וכן בסנכרון עם החקיקה הנוכחית בתחום. 

תפקיד נוסף שיש לעורך דין חוזים זה גם אכיפת החוזה. כלומר, אם אחד הצדדים מפר את החוזה או לא עומד בו – אז העורך דין ידע לפעול כדי לאכוף אותו – בין אם באמצעות גישור, בוררות, שליחת מכתבי התראה ועד לייצוג בבית משפט במידת הצורך. 

מתי כדאי לפנות לעורך דין לדיני חוזים? 

אם אתם מתכננים לערוך חוזה עם צד ב' וצד ג' ולא משנה איזה סוג חוזה – צרו קשר עם עורך דין חוזים. חשוב להבין כי חוזה שאינו מותאם לכם עשוי לא לשרת אותכם כראוי ולעלות לכם ביוקר בעתיד הקרוב והרחוק. חוזים רבים שנוסחו באופן חובבני גרמו לא פעם לסכסוכים משפטיים שעלו במשאבים רבים לכל הצדדים – בין אם משאבים כספיים או רגשיים/נפשיים. שימו לב כי חוזים מסוימים עשויים לשים אותכם בסיטואציות לא נוחות, כאלה שעלולות להקשות עליכם לצאת מהחוזה במידה ותרצו ולדרוש מכם פיצויים גבוהים. זו הסיבה, שלפני שאתם חושבים לחתום על כל חוזה, צרו קשר קודם עם עורך דין חוזים שידע לעבור על המסמך ולוודא שהאינטרסים שלכם מוגנים. 

אם אתם במצב הפוך וכבר חתמתם על חוזה שאתם מעוניינים לצאת ממנו, לחילופין אם מתנהלת נגדכם תביעה בגין הפרת חוזה – גם כאן חשוב לפנות לעורך דין לדיני חוזים שידע לבחון את המצב ואת ההסכם. בלי עורך דין מקצועי ומנוסה אתם עלולים להכניס את עצמכם למצב משפטי מורכב שכולל תשלום פיצויים גבוהים בגין הפרתו. עורך דין חוזים ידע למצוא בעיות טכניות או כשלים שיש בניסוח ההסכם ולנתב את אלה לטובתכם, כך שתוכלו למצוא פתח יציאה מבלי לשאת בהשלכות. 

זכרו, בכל הנוגע לדיני חוזים אל תתפשרו על ידע משפטי מקצועי וניסיון בתחום. צרו קשר עם עורך דין לדיני חוזים שידע להגן עליכם ברמה המשפטית. 

עורך דין לדיני חוזים? משרד מנור תמרי עומד לשירותכם! 

כאמור, אנו ממליצים שלא להקל ראש בכל הנוגע לעריכת חוזים – ויש דגש ענק אם אתם בעלי עסקים, שותפים או יזמים. עורך דין חוזים יהיה לצידכם, יערוך את ההסכם ויוודא שאתם מוגנים מכל בחינה בהווה ובעתיד. בכל הנוגע לעסקים – חשוב לפני שמתחילים בפעילות העסקית המשותפת להגדיר את הגבלות, התשלומים, רווחים, חובות, תפקידים ועוד. כל פרצה באחד מהסעיפים הללו עלולה לגרור את היחסים ואת העסק שלכם להפסדים כבדים. 

משרדנו מתמחה בדיני חוזים ואנו מזמינים אותכם ליצור איתנו קשר עוד היום! נשמח להעניק לכם ליווי משפטי מקצועי, אמין ואישי. למשרדנו ניסיון עשיר בדיני מסחר בכלל ובדיני חוזים בפרט ואנו מלווים בעלי עסקים, יזמים ושותפים כבר למעלה מ-20 שנה.

הירשמו לרשימת התפוצה

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והתעדכנו בכל מה שחדש בעולם קידום אתרים ושיווק באינטרנט

מדיה ישראל
מדיה ישראל

חברת מדיה ישראל מספקת שירותי קידום אתרים SEO בגוגל, בדגש על יותר לידים ותוצאות מהירות.